Hakkımızda

İsmail Yıldız kimdir?
1977 yılında Konya Seydişehir’de doğdum. Aktar hobim gençlik yıllarında Toros Dağının eteği, Küpe Dağının eteklerinde başladı. Bitkiler, mantarlar, kızılcık, alıç, ışkın otu gibi birçok bitkileri merak eder öğrenmeye çalışırdım. Ama bu hobim bir gün İstanbul’a gelmem ve İstanbul’da ilk yerleşim çalışma yerim Eminönü ve Çemberlitaş bu işlerin piri ustaların yanında olmam ile dahada arttı.

Çıraklık dönemi ve merakım arttıkça hızlı bir şekilde kalfalık derecelerine gelmem kolay oldu. Kısa bir zamanla bitkileri tanımak şifalarını bilmek ve formüllerle tedavi edecek duruma geldiğimi anladım. Hatta iç piyasada yada Eminönü çevresinde aktar dükkanı açabilecek ve çoğu aktarcılara iç piyasada üstün olduğumu kanıtlamalıydım. Ama benim bir aktarcı olarak değil çok şey istiyordum. Lakin bu iş hobi veya meslek olarak değil, araştırdıkça gelişir. Yani bu iş Eminönü İle kısıtlı bir iş değil, başlıbaşına bir sağlık hizmeti sektörüdür.

Hırsımla beraber ilk olarak birçok bitki tanımak ve bitkiler üzerinde araştırma olan ve 1. sınıf bitkiler olarak tedavisi yüksek bitkilerin eğitimini aldım. Avrupa’da bitki üzerine bitkiler üzerine, alternatif tıp üzerine birçok araştırmalar ve eğitimle beraber yeni birçok bitki öğrendim. Tıbbın bile başarısız olduğu tedavileri nasıl başarırım diye düşündüm. Araştırdıkça, okudukça eğitimimle beraber eksiğiminde ne olduğunuda buldum. Tıp, evet tıp okumam ve araştırmam lazım idi. Tabiki bu araştırmalar benim 6-7 yılımı aldı. Bu kadar bilgime rağmen hala daha araştırmam lazım. Daha çok tıp bilmem gerekiyor. Daha çok bitkiler üzerinde araştırma yapmam gerekiyor. Ve biliyorum sanki sonu yok…

Bu hırsım ile birçok herbalist ve medya ile tanışmama vesile oldu. Tedavilerimi önce tıp bilgim ve bitki uzmanlığımla birleştirince daha başarılı olmaya başladım. Çünkü hastalığı tanıyorum neden nerde nasıl başladı sebeblerini bilince sonuç çok kolay oluyor .
Artık bu işten zevk alıyorum, mutlu oluyorum. Hele birde tedavilere yardımcı olunca insanların mutluluğu, duası parayla ölçülmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir