Kolloidal Gümüş Suyu

kolloidal-gumus-suyu

Kolloidal Gümüş Suyu

Kolloidal gümüş suyu, âdemoğlunun birçok hastalığı için güvenli, kuvvetli ve doğal bir antibiyotiktir.

Herhangi bir ilaçla kolloidal gümüşün etkileşime girdiğine dair bir rapor bulunmamaktadır. Kolloidal gümüş suyunun başarıyla kullanıldığı 650 hastalığın bir kısmı şunlardır; Sivilceler, AİDS, alerjiler, apandisit, eklem iltihabı, ayak mantarı, mesane iltihabı, kan parazitleri, kan zehirlenmesi, haşlanmalar, yanıklar, kanser, kandida, kolera, kolit, konjonktivsistit, deri iltihabı, diyabet, dizanteri, egzama, lif dokusu iltihabı, gastrit, bel soğukluğu, saman nezlesi, uçuk, iltihaplı isilik, hazımsızlık, kornea iltihabı, cüzzam, lösemi, deri veremi, lenf damarı iltihabı, sıtma, menenjit, nevrasteni, parazitler, zatürre, akciğer zarı iltihabı, prostat, kaşıntı, sedef hastalığı, göz iltihabı, burun iltihabı, romatizma, saçkıran, kızıl hastalığı, mikrobiyal kulak, burun, boğaz, göz hastalıkları, sebore, zona, cilt kanseri, staphylococcus ve streptococcus enfeksiyonları, tüberküloz, bademcik iltihabı, trahoma, mide ülseri. Kolloidal gümüş suyu kesiklerde, tahribatta, açık yaralarda acı vermeden kullanılır. Bir bebeğin gözlerine bile uygulanabilir. Bazı antiseptikler gibi doku hücrelerini yok etmez. Bir koltuk altı deodorantı olarak mükemmeldir. Çünkü koltuk altı kokusunun en önemli nedeni ter bezlerinden salınan maddelerle beslenen bakterilerdir. Kolloidal gümüş suyu egzama, kaşıntı, sivilce ve böcek ısırıklarına karşı da etkilidir.

Antibiyotikler virüse ve mantarlara dokunmazlar sadece gizlenmesini sağlarlar. Kolloidal gümüş suyu ise bunları ortadan kaldırır. Oksijen moleküllerini savuşturan enzimleri tahrip ederek anaerobik patojeni ortadan kaldırır. Kolloidal gümüş suyunu etkili kılmak için uzun süre dilaltınızda bekletin. Bu kılcal damar yoluyla vücuda absorbe olmasını sağlar. Manyetik temizleyiciler olarak antibiyotiklerin yaptığı gibi tesadüfen patojenlerle çarpışmaları gerekmez. Kolloidal gümüş suyunun içindeki parçacıklar, kuvvetli pozitif yüklere sahip oldukları için virüslerde dâhil olmak üzere negatif yüklü mikropları çeker ve onları yok eder.

Kolloidal Gümüş Suyu Kullanımı

Buzdolabına veya soğuk dondurucuya konmaz. Televizyon, bilgisayar gibi radyasyon yayan cihazlar, manyetik ve elektronik araçlardan ve ışıktan uzak tutulmalıdır. Günde 3-5 defa 10-15 ml alınır. Kolloidal gümüş suyu içilmeden önce 2-3 dakika ağızda bekletilir. Sonra içilmesi daha uygun olur. Kolloidal gümüş suyunu içmeden 20 dakika önce ve 20 dakika sonra bir şey yiyip içmemek gerekir.

Referanslar

“Sağlık ve Hastalıkta Kolloidlerin Kullanımı” Kolloidal gümüşün bağırsak sorunlarında etkinliği kanıtlandı. Dr. Henry Crooks kolloidal gümüş suyunun anti mikrobiyal olduğunu, insana zararsız olduğunu ve hiçbir şekilde toksik olmadığını buldu. Kimyasal ilaçların tersine, kolloidal gümüş bir antibiyotik olarak yüksek dozlarda da kullanılabilir, kimyasal antibiyotiklere nazaran daha iyi sonuçlarla. Bütün virüs, mantar, bakteri, streptococcus, staphylococcus ve diğer patojenik mikro organizmalar gümüşle temas ettikten sonra 3-4 dakika içinde ölüyor. Yüksek dozlarda bile herhangi bir yan etkisi yok.

“Gümüş Kudretli Mikrop Savaşçımız” Science Digest Mart 1978. Bir antibiyotik olarak kolloidal gümüş suyu 650 hastalık yapıcı mikro organizmayı öldürüyor. Gümüş dünyamızdaki en kuvvetli antibiyotik ve üstelik hiç bir toksik özelliği yok ve bakteriler gümüşe karşı direnç geliştiremiyor. 37 ülkede gümüş teknolojisini izleyen Gümüş Enstitüsü Müdürü Richard L. Davies, 4 yıl içinde gümüşün 87 yeni tıbbi kullanım alanı bulduğunu söyledi.

İsveç’te bulunan Karolinska Enstitüsünde Dr. Bjorn Nordstrom, gümüşü kanser tedavisinde kullanıyor. Amerikan Besin ve İlaç Dairesi FDA 1938 öncesinde kabul edilmiş bir ilaç olduğundan, kolloidal gümüş suyunun aynı şekilde pazarlanabileceğini belirtmiştir. 13 Eylül 1991 tarihli FDA tüketici güvenliği memuru Harold Davis.  “Eczacılıkta kolloidal Gümüş Preparatları” British Medical Journal, Şubat 1923: “Saf Gümüş Tamamen Güvenli” Yüksek gümüş oranlarında yapılan testlerde tedavi edici özelliğe sahip olduğu ispatlandı. 1932 yılı nobel ödülü sahibi Dr. Otto Warberg kanserin oksijen eksikliği ve şekerin fermantasyonu sonucu oluştuğunu belirtti. Provo Herald, 13 Şubat 1992: “AİDS’e Çare Olarak Kolloidal Gümüş Suyu. Amerikan İlaç İndeksi, İnorganik İlaç Kimyası bölümünde kolloidal gümüş suyunu mikrop öldürücü olarak tanıdı.

Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nün yaptığı araştırma, Kolloidal Gümüş Suyunu geniş kapsamlı olarak açıklamaktadır. Dokümanı okumak için tıklayınız.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir