Mucize Krem

mucize krem

Yeni İsmi: Aloe Vera & Arı Sütü Strong Mixture

Mucize Krem – Aloe Vera & Salyangoz Özlü

 

İçindekiler: Aloe Barbadensis, Salyangoz Jel, Shea Yağı, Hindistan Cevizi Yağı, Aynısefa Yağı, Sarı Kantaron Yağı

 

Salyangoz kremi yapımızda kullanılan salyangozun salgıladığı sümüksü yapıda allantoin bol miktarda bulunmaktadır. Salyangozun kabuğu kırıldığında hızlıca kabuğunun yenilenmesi bu madde sağlar. Allantoin; kalsiyum, protein ve vitamin bakımından çok zengindir. Aslında cilt bakımı için kullanılan pek çok kremin özünde bu madde kullanılır. İçeriğinde salyangoz özü bulunan kremler cildi rahatlatıcı, onarıcı etki gösterir. Bir kremde % 0,3 oranında bile allantoin kullanılması cilt yüzeyinde mucizeler yaratabilir. Allantoin, cildin doğal yenilenmesini desteklemek, tahriş olmasını önlemek, nem tutma kapasitesini geliştirmek ve cildi yumuşatmak için kullanılır. Allantoin içeren kremleri cildinize sürdüğünüzde;

 

  • Cildi onarıcı etki gösterir
  • Cildi yeniler
  • Cildi nemlendirir
  • Yaşlanma etkilerini geciktirir.
  • Yaşlanmış ve yıpranmış cildi yeniler
  • Cildi güneşin zararlı etkilerinden korur
  • Açık yaraları ve iltihapları iyileştirir
  • Mikropları öldürür
  • Sivilceleri önler
  • Egzama ve sedef tedavisinde kullanılır.

 

Aloe Vera (Aloe Barbadensis)

500′den fazla türü olan Afrika kökenli Aloe Vera, ülkemizde Tıbbi Sarısabır” adıyla bilinir. Görünüş olarak kaktüse benzese de zambakgiller familyasına mensuptur, dolayısıyla bizim soğan ve sarımsağımızla akrabadır. Aloe Vera, şifalı özellikleri çok eskiden beri bilinen bitkilerin en önemlilerinden biridir. Christoph Colomb, vazgeçilmez dört besin maddesinden biri olarak tanımlar. Eski papirüslerde Mısır kraliçesi Nefertiti ve Kleopatra’nın da sağlık ve güzelliklerini Aloe Veraya borçlu oldukları anlatılır. Aloe Vera ya da Sarısabır’ın, 75 besleyici madde, 20 mineral, 18 amino asit ve 12 vitamin içerdiği bilinmektedir. Birçok bitkinin aksine, kabuğunun besleyici özelliği yoktur. Yararlı maddeler yaprağın içindeki dokulardan elde edilen jelde toplanmıştır. Bu jel glükomennan ya da pektik asit gibi korbonhidrat polimerler ihtiva eder.

 

Aloe Vera Cilt Tedavisi

İnsanlık aloevera bitkisini eski zamanlardan bu yana hep yanıkların tedavisinde ve yaraları iyileştirmede kullanmıştır. Acıyı ve şişmeyi azaltmada etkin olup, aynı zamanda, deri ülserleri, egzama ve sedef hastalığı gibi cilt hastalıklarında bitkisel tedavi olarak kullanılır. Sağlık üzerindeki olumlu etkilerinin yanı sıra aloe vera kozmetik ürünlerinde de çok sık kullanılan bir bitki olma özelliğini taşımaktır. Aloe vera bitkisi cilt üzerindeki etkileri dolayısıyla kozmetik dünyasının oldukça ilgisini çekmiş ve bu yüzden aloe vera özü kullanılarak bir çok güzellik ve bakım ürünü yapılmıştır. Aloe vera cilt bakım ürünleri, aloe vera krem, aloe vera şampuan etiketini taşıyan geniş yelpazedeki birçok ürün kozmetik dünyasının vazgeçilmezleri arasına girmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir