Mucize Yağ

mucize yağ

Yeni İsmi: Aloe Vera Exclusive

Sedef Hastalığı İçin Etkili ve Doğal Mucize Yağ

İçindekiler: Chia Tohumu Yağı, Keten Tohumu Yağı, Çuha Çiçeği Yağı, Susam Yağı, Çörek Otu Yağı, Ceviz Yağı

Evet, esansiyel yağ asidi takviyesi gerçekten sedef hastalığı için en güçlü doğal tedavilerden biridir.

Öncelikle, vücudunuzun sahip olması gereken iki tip esansiyel yağ asidi omega 3 ve omega 6’dır. Maalesef çoğu insan yeterli derece omega 3 ve omega 6 alamamaktadır. Gamma linolenik asit ise sedef hastalığı gibi kaşıntılı cilt durumlarının tedavisinde inanılmaz derecede etkilidir.


Sahte Balık Yağı Almamaya Dikkatli Olun

Elbette balık yağı takviyelerinin kontaminasyonuna dikkat etmek gereklidir. Satın aldığınız firmanın orijinalliğini ve yasal şartlara uyduğunu tespit edin.

Ve sedef hastalığı tavsiyemiz için nihai mucize yağı (keten tohumu yağı, chia tohumu yağı, çuha çiçeği yağı, susam yağı, çörek otu yağı, ceviz yağı) karışımını satın aldığınız takdirde, ek bir takviyeye gerek kalmayacaktır. Çünkü balık yağından daha fazlasını içerir.


Herbalist İsmail Yıldız Temel Yağ Asitleri Üzerine Sedef Hastalığına Karşı İyi Gelen Yağlar Konusunda Konuştu

Yakın tarihli bir Alman çalışmasında, omega-3 yağ asitlerinin anti-inflamatuar faydaları vurgulanmıştır. Bu yağlar sedef hastalığı bulunan yirmi hastada inflamasyonu hızla azalttı. Omega-3 yağ asitleri sedef hastalarına bir başka fayda sağlar. Sedef hastalarının yüzde onunda psoriatik artrit olarak bilinen bir artrit formu gelişir. Araştırmalar, omega-3 balık yağlarının günlük 1 ila 3 gramının her iki koşula da yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Temel olarak omega-3, vücudun iltihabı baskılayan bileşiklerin üretimini teşvik eder. Vücudun artık ihtiyaç duyulmadığında iltihaplanma reaksiyonlarını kapatmalarını hatırlatmaya yardımcı olurlar. Gamma-linolenik asit, teknik olarak bir omega-6 yağ asidi ancak anti-inflamatuar bir omega-3 gibi davranıyor. Omega-3’ün iltihabı baskılayan etkisini arttırır.

Almanya, Giessen’deki Justus Liebig Üniversitesi’nden Peter Mayser, sedef hastalığına intravenöz omega-3 yağ asitleri uyguladı ve iki tip sedef hastalığının omega-6 yağ infüzyonlarına kıyasla bu infüzyonlara çok daha iyi yanıt verdiğini buldu. Besleyici bir diyet ve D vitamini, bağışıklık sisteminizi “sessiz” hale getirir, böylece cilt ile temas eden yabancı proteinlere aşırı tepki vermez. 

Keten yağlı omega-3 yağ asitleri, çeşitli koşullarda inflamasyonu ağrı ve alerjik yanıtı azaltmaya yardımcı olabilen prostaglandinlere dönüştürülür. Egzama (kronik, kaşıntılı iltihaplanmış cilt) olan hastalar üzerine yapılan bir araştırmada, araştırmacılar vücut dokularında aşırı miktarda omega-3, EPA, DHA ve aşırı derecede omega-6 EFA bulguları bulmuşlardır. Bu çalışma, yüksek omega-3 alımının yanı sıra, omega-3 ve omega-6 arasında doğru denge sağlamanın önemini ortaya koymaktadır. 

Çok fazla omega-6 yağının tüketimi yüksek seviyelerde araşidonik asit oluşturur. Yüksek seviyelerde araşidonik asit inflamasyonu teşvik edebilir. Yetersiz omega-3 yağına sahip olduğumuzda, anti-inflamatuar etkilere sahip uzun zincirli bir omega-3 yağına sahip yeterli DHA üretmiyoruz. Yüksek düzeyde araşidonik asit ve düşük omega-3 yağları kalp hastalığı, felç, otoimmün hastalıklar, deri hastalıkları, depresyon ve olasılıkla kanser insidansının artmasına neden olabilir.

Kaliforniya’daki bir beslenme odaklı doktor David Edwards, balık ve keten tohumu yağında bulunan omega-3 yağ asitleri iltihaplanmayı azalttığını söylüyor. Öte yandan, margarinde ve pek çok pişmiş üründe bulunan çoklu doymamış bitkisel yağların mısır ve aspir gibi yağ asitleri ile hidrojene yağlardaki iltihaplanmayı artırdığını belirtti. “Omega-3 yağ asitlerini yeterli miktarda alacak bir kişi kolaylıkla bursit veya tendinit almaz” diyor.

Balık yağından elde edilen başka bir omega-3 yağ asidi olan DHA, sinir, bağışıklık ve kardiyovasküler sistemlerin normal işleyişi için önemlidir ve enfeksiyon sırasında iltihaplanmayı düzenler. Artrit ve sedef hastalığı gibi geniş bir yelpazede hastalıkları tedavi etmek için kullanılır ve kan basıncını düşürmeye yardımcı olabilir. Zeytin ve mısır yağında bulunan Omega-6 yağ asitleri aşırı miktarda tüketildiğinde iltihap üretebilir. 

Balık yağı takviyeleri, Kuzey Carolina Chapel Tepesi’ndeki Community Wholistic Health Center’daki doğal bir doktor olan Priscilla Evans’a göre, iltihaplanmayı önleyen eikosapentaenoik asit (EPA) omega-3 yağ asidinde özellikle zengindir. EPA, keten tohumu yağı ile de elde edilebilir. Bir trenin yönünü değiştirmek için bir geçiş anahtarı atmak gibi, EPA iltihaplanma sürecinin başında vücudunuzdaki kimyasalları yönlendirir. Bu anahtarı fısıldayarak, kimyasal maddeler iltihaplanma ile savaşmaya başlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir